Z radością informujemy, że Blisko Nauki otrzymało dofinansowanie w wysokości 113 000 zł na realizację projektu Naukowy program szkoleniowo-mentoringowy.
Projekt będzie realizowany dzięki wsparciu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach zadania publicznego pn. Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego w roku 2026.
Nowe cele dla uczestniczących w Science-Up
Dofinansowanie oznacza, że w już po raz czwarty zrealizujemy program Science-Up. To projekt skierowany do osób, które chcą świadomie rozwijać swoją ścieżkę naukową, badawczą i zawodową. Uczestniczki i uczestnicy będą mogli pracować z mentorem nad indywidualnym planem badawczym (dla początkujących) lub mapą rozwoju naukowo-zawodowego (dla nieco bardziej zaawansowanych).
Projekt obejmie również konsultacje z zewnętrznymi ekspertami spoza środowiska naukowego, które pomogą spojrzeć na rozwój akademicki z szerszej perspektywy.
Szkolenia online dla wszystkich chętnych
Dodatkowo zaplanowaliśmy otwarte szkolenia online, dostępne nie tylko dla uczestniczek i uczestników programu Science-Up, ale dla wszystkich osób zainteresowanych rozwijaniem kompetencji przydatnych w środowisku akademickim i naukowym.
Wkrótce ruszamy z działaniami
Bardzo się cieszymy, że możemy kontynuować i rozwijać działania wspierające młode osoby naukowe, studentki, studentów, doktorantki i doktorantów w świadomym planowaniu rozwoju oraz realizacji własnych pomysłów badawczych. Prace nad projektem ruszają już w czerwcu!
Na dzisiaj możemy ogłosić, że:
- z rekrutacją mentorów i mentorek ruszamy już od 1 września,
- zgłoszenia do udziału w programie mentoringowym będziemy przyjmować od 1 do 18 października 2026 roku!
Lista laureatów konkursu dostępna jest na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: https://www.gov.pl/web/nauka/laureaci-konkursu-organizowanie-i-animowanie-dzialan-na-rzecz-srodowiska-akademickiego-w-roku-2026-wybrani

